Лестер ќе преноќи како лидер, Лампард и Челзи ќе имаат немирна ноќ

Со победа од 2:0, вечерва Лисиците се пробија на врвот на Премиер лигата, а дрим-тимот од Лондон не прикажа ништо.

Слични вести...