Лига на Нации вечерва беше Лига на гостите – Италија ја победи Холандија, журка на Халанд и Сорлот на Виндзор парк (Видео)

Чудесен ден имаа гостинските репрезентации со 8 победи и едно реми на девет меча во три различни сегменти од најновото натпреварување под капата на УЕФА

Слични вести...