Погледнете ги сите погодоци од вечерашните натпревари во ЛШ (видео)

*Крај на натпреварите:

Рома  – Викторија П’лзењ 5-0

https://youtu.be/kldulDUR930

Лион – Шахтар Донецк 2-2

https://youtu.be/mR6BiyXWd8Y

Баерн Минхен – Ајакс 1-1

https://youtu.be/P_E-7WjmXSA

АЕК Атина – Бенфика 2-3

https://youtu.be/IZL0AGml9u4

ЦСКА Москва – Реал Мадрид 1-0

https://youtu.be/HpCC9h77x1c

Манчестер јунајтед – Валенсија 0-0

Хофенхајм – Манчестер С. 1-2

https://youtu.be/T2WBXV-BVLk

Јувентус – Јанг Бојс 3-0

https://youtu.be/dNgAi-tWxxU

*ГООООООООООЛЛЛЛ 90’+2 Џеко погоди за 5-0 против П’лзењ, остварувајќи хет-трик

*ГОООООООООЛЛЛЛЛ 74′ АЕК залудно се врати од два гола негатива, Бенфика повторно води, Семедо погоди за 3-2

*ГОООООООООЛЛЛЛЛ 73′ Лион за брзо се врати во игра, Будуа израмни на 2-2

*ГОООООООООООЛЛЛЛ 73′ Клајверт погодува за убедлива предност на Рома, 4-0

*ГОООООООООООЛЛЛЛЛЛ 70′ Дембеле го намалува водството на Шахтар на 2-1

*ГООООООООООООООЛЛЛЛЛ 63′ Израмнување во Атина, Клонаридис втор пат ја тресе мрежата на Бенфика, 2-2

*ГОООООООООООЛЛЛЛ 64′ Ундер зголемува на 3-0 за Рома против П’лзењ

*ГООООООООООЛЛЛЛЛ 53′ АЕК намалува на 2-1 против Бенфика, Kлонаридис реализатор на голот

*ГООООООООООООЛЛЛЛ 55′ Мораеш и втор пат ја тресе мрежата на Лион, Шахтар води со 2-0

*Полувреме:

АЕК Атина – Бенфика 0-2

Рома – Викторија П’лзењ 2-0

Баерн Минхен – Ајакс 1-1

ЦСКА Москва – Реал Мадрид 1-0

Олимпик Лион  – Шахтар Доњецк 0-1

Манчестер јунајтед – Валенсија 0-0

*45+5′ Бенфика остана со фудбалер помалку, Диас заработи втор жолт картон и за него натпреварот заврши

*ГООООООООООООЛЛЛЛЛ 44′ Шахтар го изненади Лион пред крајот на првото полувреме со голот на Мораеш; 0-1

*ГООООООООООООЛЛЛЛЛЛ 40′ Един Џеко со својот втор гол на мечот го зголемува водството на Рома на 2-0

*ГОООООООООООЛЛЛЛЛ 22′ Ајакс израмнува на 1-1 на „Алијанц“ арена, Мазруи стрелец

*ГООООООООООООЛЛЛЛЛ 15′ Бенфика веќе води и со 2-0 против АЕК, Грималдо реализира за двојна предност

*ГООООООООООЛЛЛЛЛ 6′ Бенфика води со 1-0 на гостувањето во Атина против АЕК, Сеферовиќ погоди за гостите

*ГООООООООООЛЛЛЛЛЛ 3′ Баерн Минхен води со 1-0 против Ајакс со голот на Хумелс

*ГООООООООООЛЛЛЛ 3′ Џеко носи предност  од 1-0 за Рома против П’лзен

*ГООООООООООЛЛЛЛЛ 2′ ЦСКА поведува со 1-0 против актуелниот европски првак Реал Мадрид, Хрватот Власиќ стрелец на голот

*Крај на натпреварот Хофенхајм – Манчестер сити 1-2

*Крај на натпреварот Јувентус – Јанг бојс 3-0

*ГОООООООООООООЛЛЛЛЛ 87′ Давид Силва погодува за водство од 2-1 во корист на Манчестер сити

*78 минута, Јанг бојс остануваат со играч помалку на теренот, Камара заработи два жолти картони за само три минути и за него натпреварот заврши пред време

*ГООООООООООООЛЛЛЛЛЛЛ 69′ Дибала реализира хет-трик и веќе нема дилеми кој ќе биде победник на мечот Јувентус – Јанг бојс; 3-0

*60 минути во тек, нема промени во второто полувреме на мечевите Хофенхајм – Манчестер сити (1-1) и Јувентус – Јанг бојс (2-0)

*Официјални состави:

ЦСКА Москва – Реал Мадрид

ЦСКА: Акинфеев, Фернандеш, Чернов, Власиќ, Чалов, Џагоев, Набабкин, Бијол, Бекао, Ахметов, Облијаков.

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Начо, Варан, Регуилон, Крос, Касемиро, Себалјос, Асенсио, Васкез, Бензема.

Манчестер јунајтед – Валенсија

Манчестер јунајтед: Де Хеа, Валенсија, Бејли, Смолинг, Шо, Матиќ, Погба, Фелаини, Санчез, Рашфорд, Лукаку.

Валенсија: Нето, Габриел, Гарај, Гаја, Пикини, Парехо, Кондогбија, Кокелан, Родриго, Гуедеш, Батчуаји.

Баерн Минхен – Ајакс

Баерн: Нојер, Алаба, Хумелс, Боатенг, Кимих, Мартинез, Тијаго, Милер, Рибери, Робен, Левандовски.

Ајакс: Онана, Де Лигт, Ван де Бик, Вобер, Талјафико, Мазрауи, Тадиќ, Блинд, Шуне, Нерес, Зиеч.

АЕК Атина – Бенфика

АЕК: Баркас, Бакакис, Оиконому, Симоеш, Бакасетас, Клонаридис, Чигрински, Мантолас, Понсе, Хулт, Галанопулос.

Бенфика: Влачодимос, Конти, Грималдо, Диас, Фејса, Фернандеш, Пици, Алмеида, Силва, Салвио, Сеферовиќ.

Рома – Викторија П’лзен

Рома: Олсен, Флоренци, Фацио, Жесус, Коларов, Пелегрини, Нзонзи, Ундер, Клајверт, Џеко.

П’лзен: Козачик, Хејда, Хубник, Лимберски, Резник, Хрошовски, Прочазка, Земан, Коварик, Хорава, Крмечик.

Олимпик Лион – Шахтар Доњецк

Лион: Лопес, Денајер, Марсело, Менди, Дубоа, Ндомбеле, Оуар, Тусар, Траоре, Фекир, Дембеле.

Шахтар: Пјатов, Ракитски, Кристов, Исмаили, Мајкон, Алан Патрик, Степаненко, Марлос, Мораеш, Матвијенко, Марлос.

*Полувреме: 

Јувентус – Јанг Бојс 2-0

Хофенхајм  – Манчестер сити 1-1

*ГООООООООООЛЛЛЛЛЛ 33′ Дибала втор пат погодува против „момчињата“ и носи двојна предност за Јуве; 2-0

*Воведни 30 минути: Сити можеше да направи комплетен пресврт преку Стерлинг, Јуве го контролира мечот и резултатот против Јанг бојс, „старата дама“ можеше лесно да оствари и двојна предност, се заканија Бернардески и Дибала

*ГООООООООЛЛЛЛЛЛЛ 8′ На „граѓаните“ им беа потребни седум минути да израмнат, Агуеро погоди за 1-1

*ГОООООООООООЛЛЛЛЛЛ 6′ Дибала носи рано водство за Јувентус против Јанг бојс; 1-0

*ГООООООООООООЛЛЛЛЛЛ 1′ Хофенхајм веќе во првата минута води против Манчестер сити со 1-0, стрелец на голот е Белфодил

*18:55 Почеток на натпреварите Хофенхајм – Манчестер сити и Јувентус  – Јанг бојс

*Официјални состави:

Хофенхајм – Манчестер сити

Хофенхајм: Бауман, Бренет, Кадерабек, Пош, Акпогума, Хугма, Демирбај, Грилич, Залаи, Жоелинтон, Белфодил.

Манчестер сити: Едерсон, Вокер, Отаменди, Компани, Лапорт, Гиндоган, Фернандињо, Давид Силва, Сане, Стерлинг, Агуеро.

Јувентус – Јанг бојс

Јувентус: Шчешни, Барзаљи, Бонучи, Бенатиа, Алекс Сандро, Квадрадо, Пјаниќ, Матуиди, Дибала, Бернардески, Манџукиќ.

Јанг бојс: Вон Балмус, Вон Берген, Камара, Бенито, Чик, Саного, Бартоне, Со, Фашначт, Сулејмани, Хоару.

Следете ги и денес последните збиднувања од натпреварите во Лигата на шампиони  во второто коло од групната фаза.

- Оглас -

Најнови вести