Литванија го фати последниот воз за пласман на Евробаскетот

Литванците во драматичен финиш ја надиграа Данска и го пополнија последното место за Европското кошаркарско првенство кое ќе се игра идната година.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *