Ливерпул декласиран, Илиев со „шут аут“

Дејан Илиев имаше неколку прекрасни интервенции на голот на Арсенал за играчи до 23 години на дербито со врсниците од Ливерпул и како лидер го продолжува шампионатот во развојната лига на Англија.

Популарните „топчии“ славеа со 4:0 и се искачија на врвот на табелата со 11 бодови по шест одиграни натпревари.

Илиев е стандарден на голот на Арсенал во ова акатегорија, а вечерва забележа и „шут аут“, односно не прими гол.

Стрелци за домаќините беа Сака, Нкетија двапати и Вилок.

Илиев летово го продолжи договорот со Арсенал и е иднина на еден од најдобрите клубови во Англија.

- Оглас -

Најнови вести