Лопетеги е нов тренер на Севилја

Јулен Лопетеги потпиша тригодишен договор со Севилја и ќе биде претставен утре како нов кормилар на клубот од Андалузија.

Поранешниот шпански селектор и тренер на Реал Мадрид, паузираше од октомври лани кога доби отказ во кралскиот клуб по нешто повеќе од два месеци како кормилар на најтрофејниот шпански клуб.

Сега се враќа на сцената и ќе биде тренер на еден од најдобрите шпански клубови.

- Оглас -

Најнови вести