Љорис: Нема вистински „спортсмен“ што сака Ливерпул да не биде првак

Голманот на Тотенхем беше поразен во ланското финале во ЛШ од големиот ривал, но посакува Црвените од „Енфилд роуд“ да ја освојат титулата во Англија.

Слични вести...