Љорис пак е трагичар, Тотенхем прокоцка победа против ПСВ

Двапати нерешено е исходот на првите два дуели од вечерашната програма во Лигата на шампионите, а вистински трагичар повторно е Уго Љорис.

Голманот на Тотенхем беше исклучен во 80-тата минута на дуелот во Ајндховен со ПСВ, а седум минути подоцна Лук де Јонг постигна израмнувачки гол за реми, 2-2.

Гостите од Лондон беа подобри, доминираа и успеаја да направат пресврт по негативата од еден гол. Лозано во 29-тата минута постигна водечки гол за ПСВ Ајндховен, а израмни Лукас Моура за 1-1 на полувремето.

Во продолжението Кејн му донесе предност на Тотенхем, но по исклучувањето на Љорис, Де Јонг израмни за конечни 2-2.

Нерешено заврши и мечот меѓу Бриж и Монако. Силја беше стрелец за гостите, а израмни Весли за прв бод и за двете екипи во фазата по групи во ЛШ.