„Луди“ голови на Лудогорец, пеколна контра на Арсенал (Видео)

Првото полувреме на натпреварите од Лигата на Европа кои се играат од 21 часот најавуваат интересна завршница, бидејќи само на два меча тимовите имаат два гола предност. Динамо, без повредениот Адеми, засега е подобар од Фенербахче на Елиф Елмас. Од Македонците, играат и Стефан Ристовски (Спортинг), Иван Тричковски и Даниел Мојсов (АЕК Ларнака)

Еве како Обамејанг ја заврши акцијата за водство на Арсенал:

https://www.youtube.com/watch?v=vHwBGDCQLFU

Двата гола на Лудогорец:

 

ЛИГА ЕВРОПА, 1 КОЛО, ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

ГРУПА А: АЕК Ларнака – Цирих 0-0, Лудогорец – Баер Леверкузен 2-1.

ГРУПА Б: Лајпциг – Салцбург 0-2, Селтик – Розенборг 0-0.

ГРУПА Ц: Копенхаген – Зенит 0-1, Славија Прага – Бордо 1-0.

ГРУПА Д: Динамо Загреб – Фенербахче 2-0, Спартак Трнава – Андерлехт 0-0.

ГРУПА Е: Спортинг – Карабах 0-0, Арсенал – Ворскла 1-0.

ГРУПА Ф: Дуделанж – Милан 0-0, Олимпијакос – Бетис 0-0.

- Оглас -

Најнови вести