Магичен прв допир на Сане за водство на Баерн, Наполи го утна вториот пенал против Ливерпул (ВИДЕО)

Наполи имаше одлична можност да поведе со 2:0 против Ливерпул, но такво нешто не дозволи Алисон.

Голманот на гостите одбрани уште еден, втор пенал за Наполи, а беше поумешен од Виктор Осимен.

Претходно, Зјелински погоди од белата точка кога Милнер одигра со рака во својот шеснаесетник, а сега ван Дајк имаше непрописен старт во 18-та минута. Сепак, дојде и тој втор погодок благодарение на голот на Замбо Агуиса во 31-та минута. Но, ако се гледаат реално шансите, тимот од Неапол можеше комотно да има предност од четири погодоци разлика.

Со голот на Лерој Сане, пак, Баерн Минхен поведе со 0:1 на гостувањето кај Интер. Мала мајсторија на офанзивецот на германскиот тим кој имаше одличен допир при приемот на топката.

- Оглас -

Најнови вести