Мали се шансите Крос да даде гол на неговиот можеби последен меч во кариерата (Фото)

Натпреварот помеѓу Германија и Данска, може да биде и последен во кариерата на феноменалниот и трофеен германски фудбалер Тони Крос.

Крос и соиграчите од тимот на селекторот Нагелсман се фаворити за победа, па пензионирањето на легендата на Реал Мадрид би можело да биде одложено за уште некој ден. Крос ретко дава голови, тој многу почесто е во улога на асистент.

Затоа, во Специјалниот сингл на Sport Life, го нема Крос на долгата листа на потенцијални стрелци на вечерашниот меч, а големи квоти има и за опциите автогол и повеќекратен стрелец.

Во пребогатата понуда на Специјалот, меѓу другото е и и новата опција за нокаут фазата, начин на победа (може да се обложите на победа после продолженија или после пенали), додека кај игрите на картони, се сметаат само тие од регуларните 90 минути и судиското продолжение, не и тие од евентуалните продолженија.

- Оглас -

Најнови вести