Манчестер јунајтед кога игра на „Олд Трафорд“, тоа е сигурица Т1 2+

Манчестер јунајтед брзо се опорави од шокот кој го претрпе против Ливерпул, и им се врати на победите, со 4-1 го совлада Бетис, и се најде на чекор од пласман во четвртфиналето на Лига Европа.

Со оваа победа, Јунајтед ја продолжи низата натпревари на свој терен на кои тимот постигнува два или повеќе голови. Во моментов се на 15, нивна најдолга ваква серија од 2000 година наваму.

Последен тим кој на гостување кај Манчестер прими помалку од два гола беше Вест Хем на 30-ти октомври минатата година.

- Оглас -

Најнови вести