Манчестер сити останува без настап во Лигата на шампионите?

Истражителите на УЕФА бараат казна за клубот.

Слични вести...

1 Response

  1. 16.05.2019

    […] беше најавено дека Манчестер сити може да добие забрана за учество во Лигата на шампионите поради фина…, на англискиот првак сега му се заканува и ембарго за […]