Мане му ја „скрши кичмата“ на Нејмар (Видео)

Ливерпул го доби дербито против Пари Сен Жермен со 3-2, а на теренот на „Енфилд роуд“ беше понижен и најскапиот фудбалер во светот, Нејмар. Бразилецот не само што не даде гол туку се покажа и како очаен во дефанзивните работи.

Во еден момент на мечот, Нејмар требаше да внимава на Садио Мане, кој беше во напад. Бразилецот не само што не успеа да го сочува противникот туку остана и со „скршена кичма“.

https://youtu.be/CsT5jNnM7IU

 

- Оглас -

Најнови вести