Мечот се игра на Кипар, а двајцата капитени се Македонци

Докса изненадувачки води со 1-0 по првото полувреме на гостувањето кај АЕК Ларнака во дуел од кипарското фудбалско првенство, а интересно е дека капитените на двата тима се Македонци.

Капитенската лента кај АЕК ја носи Иван Тричковски, додека капитен на Докса е Душко Трајчевски. Во редовите на Докса е и голманот Дамјан Шишковски.

- Оглас -

Најнови вести