Милан фаќа ритам, Лацио пак пред Рома

Милан го победи Киево со 3:1 и потврди дека е во добра форма во последните неколку меча. „Росонерите“ со истиот резултат го победија и Олимпијакос во четвртокот во Лига Европа, а во минатото коло од Серија А, со 4:1 го надиграа Сасуоло.

Два гола на Игуаин и еден на Бонавентура, беа и повеќе од доволно Милан да му нанесе пораз на последнопласираниот тим на табелата. Сузо беше двоен асистент, а Бонавентура ја затресе противничката мрежа на својот 150-ти меч во дресот на Милан. Киево 13 години не знае за лигашка победа над Милан.

Лацио дома против Фиорентина и Сампдорија на гостувањето кај Аталанта, триумфираа со по 1:0, и сега лацијалите и тимот од Џенова се на трето односно четврто место на табелата. „Орлите“ после победата која им ја донесе Имобиле, имаат еден бод повеќе од градскиот ривал Рома.

- Оглас -

Најнови вести