Милан не го победи Емполи, ќе настрада Гатузо

Милан не успеа да го победи Емполи, ремизираше 1-1, што е трет нерешен резултат на последните три меча, а овој исход веројатно ќе донесе отказ за легендата Џенаро Гатузо.

Популарниот Рино имаше императив да ги добие трите следни дуели, но падна веднаш на првиот чекор. Милан поведе со голот на Билја, но не издржа докрај.

Во второто полувреме со гол од пенал израмни Капуто и ги зголеми маките на фаворитот. Повеќекратниот италијански првак има мизерен старт само со пет освоени бодови од шест натпревари и неочекувано е во долниот дел од табелата.

На играчите на Милан не им помогна ниту логистиката од трибините, каде што пристуни беа и Малдини, Леонардо и поголем дел од раководството на гигантот.

- Оглас -

Најнови вести