Саудијците ќе направат „ршум“ – Ќе го купат Њукасл, подготвуваат и сензационален трансфер во Италија

Истиот инвестициски фонд, ПИФ, преговара со англискиот клуб и сака да го купи и актуелниот италијански првак.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *