Модриќ со еден потег покажа каков фудбалски мајстор е (ВИДЕО)

Реал Мадрид води со 1:0 против Атлетик Билбао по првото полувреме од финалето на Супер Купот на Шпанија.

Стрелец на единствениот гол за кралскиот тим е Лука Модриќ, кој во 38-мата минута со еден допир покажа каков фудбалски мајстор е, а тој потег ја смести топката во голот на противникот.

Гол кој вреди да се погледне неколку пати.

- Оглас -

Најнови вести