Монако остана во зоната за испаѓање (Видео)

Кризата на Монако се продлабочува, откако тимот од Кнежеството претрпе нов пораз во француското првенство. На гостувањето кај Сент Етјен, Монако прими два гола, а ниту еднаш не успеа да се израдува. Ова е седми натпревар во низа на кој победата останува само мисловна именка за Монако. Тимот кој е навикнат да е при врвот на табелата, па дури и да се бори за титулата, сега остана во зоната за испаѓање со само шест бода од осум средби.

Сент Етјен даде по еден гол во двете полувремиња и тоа на два пати стрелец беше Ваби Казри. Мароканскиот голгетер најпрво погоди во 41 минута за водство од 1:0, а веќе во 54 минута беше 2:0 за домаќините. Монако делуваше немоќно, па јасно беше дека поразен ќе си замине од ова гостување.

https://youtu.be/eYu_krFh7co

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести