Можеби случаен, но испадна спектакуларен гол на Благој Истатов во втората лига (Видео)

Дуелот на Осогово и Каменца Саса од Втората македонска лига – Исток донесе гол кој вреди да се види. Стрелец на погодокот е фудбалер со славно име, Благој Истатов. Тој е внук на легендарниот, сега покоен некогашен голман од Струмица.

Можеби Благој сакаше да нафрли, но летот на топката го измами голманот на Саса. Ова беше гол за 1-1, резултат кој се покажа како конечен.

Погледнете го голот, вреди да се види, ретки се вакви погодоци во нашите лиги:

https://twitter.com/i/status/1366441532606328842

- Оглас -

Најнови вести