Можни состави за вечерашните дуели од ЛШ

Вечерва стартува новото издание во Лигата на шампионите. Триесет и двете екипи ќе се борат за најпосакуваниот пехар во Европа, но само еден тим ќе може да се искачи на врвот. Во изминативе три години владетелот не се смени, долго трае доминацијата на Реал Мадрид, можеби конечно оваа сезона ќе биде ставен крајот на таа доминација или, пак, Хулен Лопетеги ќе продолжи онаму каде што застана Зинедин Зидан.

За вечерва се предвидени осум дуели, кои од оваа година ќе играат во нови термини. Два ќе започнат во 18.55 часот, додека останатите шест ќе се играат во 21 часот.

Повеќето тимови се мачат со повреди, отсуства на клучни играчи, па во премиерните мечеви ќе настапат со комбинирани состави.

Група А

Монако – Атлетико Мадрид можни состави:

Монако: Беналјо, Сидибе, Глик, Жемерсон, Хенрич, Ахолу, Ајт Бенасер, Мбула, Тилеманс, Шадли, Фалкао.

Не играат: Головин, Јоветиќ, Лопес, Пелегри, Субашиќ.

Атлетико Мадрид: Облак, Хуанфран, Хименес, Годин, Филипе Луис, Коке, Родри, Саул, Лемар, Гриезман, Коста.

Не играат: Аријас, Калиниќ, Савиќ, Витоло – најверојатно не игра: Лукас Ернандес.

Клуб Бриж – Борусија Дортмунд можни состави:

Клуб Бриж: Летица, Денсвил, Пулен, Митровиќ, Греневелд, Ванакен, Риц, Вормер, Дијата, Резаи, Весли.

Не игра: Мата.

Борусија Дортмунд: Бирки, Пишчек, Диало, Аканџи, Шмелцер, Вицел, Дахуд, Пулишиќ, Ројс, Санчо, Филип.

Не играат: Алкасер, Дилејни, Гереро, Топрак, Брун Ларсен.

Група Б

Интер  – Тотенхен можни состави:

Интер: Хандановиќ, Де Врај, Миранда, Шкрињар, Асамоа, Вецино, Брозовиќ, Кандрева, Наинголан, Перишиќ, Икарди.

Не играат: Мартинез, Врсаљко, Д’амброзио.

Тотенхем: Ворм, Орие, Санчез, Вертонген, Дејвис, Винкс, Дембеле, Лукас, Ериксен, Сон, Кејн.

Не играат: Али, Љорис, Сисоко, Алдервејрелд, Трипиер.

Барселона – ПСВ можни состави:

Барселона: Тер Штеген, Роберто, Пике, Умтити, Алба, Ракитиќ, Бускетс, Кутињо, Дембеле, Суарез, Меси.

Не играат: Денис Суарез, Малком.

ПСВ: Цоет, Ангелино, Виргевер, Шваб, Дамфрис, Хендрикс, Росарио, Бергвијн, Переиро, Лозано, Де Јонг.

Не играат: Риго, Томас.

Група Ц

Црвена звезда – Наполи можни состави:

Црвена ѕвезда: Борјан, Стојковиќ, Савиќ, Дегенек, Родиќ, Јовичиќ, Крстичиќ, Кафу, Бен, Марин, Боаџи.

Наполи: Оспина, Хисај, Максимовиќ, Кулибали, Руи, Алан, Хамшик, Зјелински, Калјехон, Мертенс, Инсиње.

Не играат: Кирикеш, Гулам.

Ливерпул – ПСЖ можни состави:

Ливерпул: Алисон, Александре–Арнолд, Гомез, Ван Дајк, Робертсон, Милнер, Хендерсон, Кеита, Шакири, Салах, Мане.

Не играат: Лалана, Ловрен – најверојатно не играат: Фирмино, Соланке, Ориги.

ПСЖ: Ареола, Мение, Тијаго Силва, Кимпембе, Бернат, Маркињос, Рабио, Мбапе, Нејмар, Ди Марија, Кавани.

Не играат: Буфон, Дани Алвес, Курзава, Верати.

Група Д

Шалке 04 – Порто можни состави:

Шалке: Фарман, Налдо, Сане, Настасиќ, Калиџури, Бенталеб, Руди, Харит, Баба, Бурсталер, Конопљанка.

Не играат: Скрзибски, Стамбули.

Порто: Касилјас, Макси, Фелипе, Милитао, Алекс Телес, Данило, Ерера, Оливеира, Брахими, Марега, Абубакар.

Галатасарај – Локомотив Москва можни состави:

Галатасарај: Муслера, Маријано, Сердар, Маикон, Нагатамо, Ндиаје, Фернандо, Родригес, Емре, Онјекуру, Дердиок.

Локомотив: Гилјерме, Игнатиев, Кверквелиа, Чорлука, Лисов, Криховјак, Денисов, Алексе Миранчук, Антон Миранчук, Фернандес, Фарфан.

Не играат: Коломејтсев, Рибус, Смолов.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести