Првата средба пред 9 години беше пријателска, Мрме и Де Бур сега ќе бидат големи ривали на ЕП (Фото)

Македонскиот селектор во 2012 година како тренер на Работнички беше во посета на кампот на Ајакс, чиј тренер тогаш беше сегашниот селектор на Холандија.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *