МЗТ не се залажува со последното место на Вршац

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром против Вршац од 18 часот ќе се обиде да ја извојува првата гостинска победа во втората АБА-лига, но иако македонскиот тим е фаворит на хартија, тоа не мора ништо да значи. „Штрковите“ еднаш веќе се „изгореа“, кога гостуваа кај Зрињски, кој немаше ниту една победа дотогаш, но одигра одлично и го совлада МЗТ.

Вршац има само една победа, но според гостите од Скопје, мечот ќе биде тежок.

„Пред нас е исклучително тежок меч. Вршац има квалитетни кошаркари кои во ниту еден момент не смеат да се потценат. Проблем за нас е отсуството на Иве Иванов, кој се повреди против Сплит, ќе ни треба решителност и храброст“, изјави тренерот Ѓорѓи Кочов.

 

- Оглас -

Најнови вести