МЗТ Скопје чека уникатен подвиг – Дамјан Стојановски е главен адут

Нашиот репрезентативец има индекс на корисност од 29 поени и ако успее да биде МВП на третото коло во АБА 2 лигата, МЗТ Скопје ќе има хет-трик во првите три кола.

Слични вести...