Најголемиот фикс е на првиот меч од мундијалската понуда, во кошаркарскиот свет Баерн ќе загуби

Во денешната понуда од Супертипот во Sport Life има фудбал, кошарка, тенис и хокеј. Од сите 16 пара, понудата за фикс на денот е најголема кај првиот меч, а тоа е Велс – Иран. За „кец“ на Велс квотата е одлична и изнесува 2.28.

Селегал е фаворит во вториот меч од СП, а Холандија треба да ги освои трите бода против Еквадор. Од сите четири мундијалски средби, Англија треба да има најлесна задача во дуелот против САД, барем што се однесува до коефициентот за победа на Гордиот Албион.

Од кошаркарската елитна Евролига, Монако дома треба да се радува против Баерн Минхен, а домашниот терен треба да го искористат и Панатинаикос против Асвел, односно Валенсија во дуелот со Жалгирис. Од гостите, единствено актуелниот европски владетел Анадолу Ефес е претендент за „двојка“ на гости во Болоња против Виртус.

- Оглас -

Најнови вести