Најкроткиот волк во Премиер лигата – Конор е легенда што нема да се повтори

Стоперот на Вулверхемптон има одиграно точно 87 часа и една минута во најсилната англиска лига и притоа ниту еднаш не упатил директен удар кон противнички гол.

Слични вести...