Најубавата навивачка на Милионерите е медицинска сестра и е вљубена во Ројс (Фото)

Борусија Дортмунд е тимот со најголема посета на домашните натпревари во Бундеслигата, секој натпревар на „Сигнал Идуна Парк“ го следат 81.365 навивачи, а меѓу нив е и 23-годишната Ким Шиле.

Поради Шиле, добар дел од фановите на Борусија имаат проблем при следењето на натпреварите на своите миленици, бидејќи 23-годишната девојка е најубавата и најсексапилната навивачка на Борусија која не пропушта натпреварна својот омилен тим.

Шиле за германските медиуми откри дека во септември минатата година и се исполнил сонот кога го запознала капитенот на Милионерите, Марко Ројс за кого вели дека „љубов на нејзиниот живот“.

Кога не ги следи натпреварите на Борусија Дортмунд, Ким Шиле спасува животи бидејќи работи како медицинска сестра.

- Оглас -

Најнови вести