Навредената УЕФА официјално се спротивстави на идејата за Светско првенство на две години

Во Европската федерација во четири клучни точки објаснуваат зошто се против Мундијали на секои две години, како што е предложено од ФИФА.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *