Нејмар денес ќе одмора, за да биде свеж за гостувањето на „Енфилд“

ПСЖ во следното коло од француската лига ќе игра без најскапиот фудбалер на светот, Нејмар, со цел Бразилецот да биде подготвен за тешкото гостување во Ливерпул во првиот меч од групната фаза во Лигата на шампионите. „Светците“ вечерва на свое тло ќе го пречекаат Сент Етјен, па Тухел одлучи да го изостави Нејмар, трите бода ќе ги „брка“ со помош на Кавани и Мбапе.

Гостувањето на „Енфилд“ е закажано за во вторник, со почеток од 21 часот, ПСЖ уште во првиот меч гo очекува тешка борба, меч кој може да одлучува за понатамошниот развој во групата Ц, каде се наоѓаат уште Наполи и Црвена звезда.

- Оглас -

Најнови вести