Нема бегање од нов дуел – Вардар против Македонија Ѓ.П дерби во 1/8-финалето на Купот

Локалното скопско дерби меѓу Вардар и Македонија Ѓорче Петров ќе биде во фокусот на осминафиналните мечеви во националниот Куп на Македонија.
Ждрепката што се одржа денеска сакаше двете екипи да играат меѓу себе по четврти пат во кус рок од околу еден месец.
Најмногу ќари второлигашот Кораби, кој ќе биде слободен и директно го мина осминафиналето.
Бранителот на трофејот, Шкендија, ќе м у биде домаќин на второлигашот Кит-Го, а и останатите дуели ќе бидат интересни.
Првите дуели ќе се играат на 19-ти септември, а реваншите се три недели подоцна.

Двојки, осминафинале, Куп на Македонија:
Вардар – Македонија Ѓ.П., Шкендија – Кит-Го, Брегалница – Академија Пандев, Пелистер – Беласица, Гостивар – Победа, Скопје – Силекс и Тиквеш – Работнички. Слободен е Кораби.

- Оглас -

Најнови вести