Николов и МОЛ Види не издржаа во Лондон

Челзи со многу мака го победи унгарскиот МОЛ Види со 1-0 во второто коло од Лигата на Европа, а цел меч за гостите одигра нашиот репрезентативец Бобан Николов.

Унгарците се држеа одлично до 70-тата минута, кога на асистенција на Вилијан, Алваро Мората им донесе победа на домаќините.

Изненадување, и тоа со пресврт, приреди Краснодар, а во Русија падна фаворизираната Севилја. Една од најтрофејните европски екипи во новиот милениум водеше со 1-0 на полувремето, со автоголот на Каборе, но домаќините не се предадоа. Со головите на Переира и на Окриашвили успеаја да направат пресврт и да победат со 2-1.

Резултати: Ајнтрахт – Лацио 4-1, Челзи – МОЛ Види 1-0, Краснодар – Севилја 2-1, Јаблонец – Динамо Киев 2-2, Малме – Бешикташ 2-0, Глазгов ренџерс – Рапид 3-1, Спарта Сарпсборг – Генк 3-1, Спартак Москва – Вилјареал 3-3, Стандард Лиеж – Ахисар Беледие 2-1.

- Оглас -

Најнови вести