Њукасл џетс остана без керозин, Георгиевски нема да игра во азиската ЛШ

Актуелниот азиски шампион Кашима Антлерс убедливо го доби бараж-мечот за настап во фазата по групи против тимот од Австралија за којшто настапува нашиот поранешен репрезентативец.

Слични вести...