Од Селтик до Селта, Супер типот нуди 16 супер зголемени квоти

Фудбалот доминира во денешните 16 мечеви од Супер типот на Sport Life, каде има зголемени квоти за овие 16 дуели, поголеми коефициенти од тие во билтенот и додатокот.

Понудата е одлична, ќе биде тешко да се одберат вистинските џокери. Прв меч во понудата е за Данди јунајтед – Селтик кој почнува во 13 часот, во исто време стартува и Сент Етјен – Рен, а за овие два меча, има зголемена квота за двојка. Но, освен за победа на гостите, може да се игра и на голови и комбинација на двојка со голови.

Последен пар е Селта – Валенсија, меч кој почнува во 21 часот. Кецот на Селта во Супер типот е 2.30 и тоа е најголема квота за конечен тип во денешната понуда. Одлична е квотата од 2.20 за победа на Лацио кај Сампдорија, како и квотата од 2.07 за триумф на Лидс дома против Брентфорд.

Дерби се игра и во Загреб, а ако верувате во победа на Динамо против Хајдук, треба да ја искористите квотата од 1.92 во Супер типот.

- Оглас -

Најнови вести