Останува лојален на Црвените ѓаволи – Дојде како првоoдделенец, денеска го продолжи договорот до 2025 година

Манчестер јунајтед објави дека момчето што пристигна во Академијата на клубот на 7-годишна возраст останува најмалку уште четири години.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *