Ова е експерт за типување, погоди каде ќе има голови и само со три меча на тикет си ќари 8.000 евра (Фото)

Неверојатен тикет вчера беше уплатен во Гостивар, каде што еден обложувач со вложени 400 денари на три натпревари со идентична игра „гол-гол и во прво и во втото полувреме“ направи квота од 1.438 и си заработи 488.518 денари.

На тикетот се одиграни три натпревари од три европски лиги, и тоа на вистински гиганти од Англија, Холандија и Франција, а квотите се движеа од 8.75 до 17.7.

Првиот меч беше дуелот од Премиер лигата меѓу Манчестер јунајтед и Шефилд јунајтед кој заврши со триумф на Црвените ѓаволи од 4:2. Во првото полувреме беше 1:1, и тоа благодарение на голот на Хари Мегваер во 42-рата минута, додека во второто полувреме гостиварецот „се нервираше“ само 15 минути бидејќи и двата тима дадоа по еден гол.

На другите два меча, гостиварецот имал голема доза на среќа бидејќи беа постигнати по четири гола, а екипите даваа по еден гол во двете полувремиња.

Ајакс и Екселсиор одиграа 2:2, а на полувреме беше 1:1. Во второто полувреме гостите веднаш ја искористија предноса од играч повеќе, додека Ајакс на една минута пред крајот на мечот се спаси од пораз благодарение на голот на Акпом.

И во Франција дуелот меѓу Олимпик Марсеј и Ница заврши 2:2, а двата тима дадоа по еден гол во двете полувремиња и донесоа одлична нето-добивка од 488.518 денари.