Ова ќе биде незаборавен декември – Третпат е исплатен тикет во Sport Life со погодени точни резултати на полувреме (Фото)

Ова ќе биде незаборавен декември за неверојатен финиш на 2021 година, а повторно се случи чудо во Sport Life во последниот месец од годината.

ВАКОВ ХЕТ-ТРИК НЕМАЛО ВО SPORT LIFE, ЗА 20 ДЕНА ПОГОДЕНИ СЕ 11 ТОЧНИ РЕЗУЛТАТИ

И трет тикет во декември е исплатен во Sport Life со погодени точни резултати на полувреме, а овојпат уплатата е во Демир Хисар.

За сума од 55 денари, добивката е огромна и изнесува 171.935 денари во бруто-износ.

Погодени се четири идентични точни резултати по првото полувреме, сите со резултат 2:0, а одиграни се по два меча од Англија и Шкотска.

Во Премиер лигата хируршки прецизно е погодено дека Тотенхем ќе води со 2:0 против Кристал палас по првиот дел, исто како и Арсенал на гостувањето кај Норвич.

Во Шкотска со тој резултат Хартс и Глазгов ренџерс водеа на полувреме против Рос каунти и Сент Мирен и чудото се случи со хет-трик тикети во декември на кои има точно погодено натпревари со точен резултат на полувреме.

Првиот тикет беше уплатен и добитен во скопската населба Хром и добивката беше 1.000 евра.

Вториот тикет донесе голема радост во Тетово пред неколку дена.

Обложувачот со уплата од 100 денари и погодени три натпревари со точни резултати си ќари над 5.000 евра.

БОКСИНГ ДЕЈ Е МЕРАК ЗА ГОЛОВИ – ВО АЕРОДРОМ СИ НАНИЖА ШЕСТ ПАРА ЗА 700 ЕВРА

Головите се вистинската игра што носи супер добивки подолг период во Sport Life, а обложувач со добитен тикет се израдува на голеадата во Премиер лигата за Боксинг деј и си ќари околу 700 евра во нето-износ.

Уплатата е 150 денари, прецизно се нанижани шест пара од англиското првенство и сите се одиграни со голови.

Најдраматично беше во Бирмингам, на дуелот меѓу Астон вила и Челзи, каде што се чекаше 4+, а последниот гол беше постигнат во 93-тата минута од пенал.

Жоржињо беше прецизен во последен момент за победа на Челзи од 3:1 на „Вила парк“, па потоа остана само уште последниот меч од празничната понуда во Премиер лигата.

Брајтон и Брентфорд требаше да дадат барем два гола во првото полувреме, без разлика чија мрежа ќе се тресе, а за 2+ прво полувреме се погрижија домаќините со головите на Тросар во 34-тата минута и на Мопај во 42-рата минута.

Сите погодени коефициенти се меѓу 2.70 и 3.80, а бруто-добивката е 49.550 денари.

 

- Оглас -

Најнови вести