Ова не е ниту Истанбул, ниту Анкара: Спектакуларна прослава во Берлин за победата на Турција (Фото+Видео)

Победата на турските фудбалери над Австрија во осминафиналето од Европското првенство се славеше во сите градови во Турција, но и во Германија, земјата домаќин на континенталниот собир. Милиони Турци живеат во Германија, а посебно спектакуларна беше прославата во Берлин, од каде што фотографиите и видеата го обиколија светот, па многумина помислија дека се работи за некоја прослава во Турција, а не во Германија.

https://twitter.com/arkann1985/status/1808257441655631877?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1808257441655631877%7Ctwgr%5E8ae00c40a50a95134aa4ce93e0d5272c37d830d9%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fsportsport.ba%2Ffudbal%2Fturska-berlin-navijaci-euro-2024%2F477494

- Оглас -

Најнови вести