Пали ја пилата, Марадона доаѓа (Видео)

Навивачите на Гимназија Ла Плата се воодушевени од именувањето на легендарниот Диего Армандо Марадона за нов тренер на клубот и од него очекуваат чудо.

Гимназија е последнопласирана екипа во конкуренција на уште 23 што играат во најсилната аргентинска лига, но барем сега ќе имаат една голема легенда на клупата.

И го дочекаа на интересен начин. Пали пилата, доаѓа Марадона.

- Оглас -

Најнови вести