Пароло им донесе три бода на лацијалите

Лацио со минимални 1-0 победи на гостувањето против Емполи. Стрелецот на единствениот погодок беше италијанскиоте репрезентативец Марко Пароло, кој погоди кон самиот почеток на второто полувреме, што беше доволно за втора победа на тимот од Рим сезонава во Серија А.

Лацио по четири кола се наоѓа на осмата позиција, со шест бода, додека Емполи по победата во првото коло над Калјари нареди три негативни резулати во италијанскиот шампионат, и имаат четири освоени бодови

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести