„Плукачот“ Турам се врати со гол – Дербито на двете Борусии за тимот од Менхенгладбах

Маркус Турам се врати на терен со погодок по казната од пет меча, а во фудбалски спектакл на „Борусија Парк“ победи домаќинот со 4:2

Слични вести...