По борбата Хабиб – Конор, се тепаа и навивачите (Видео)

Хабиб Нурмагомедов е старо новиот шампион, откако во мечот на деценијата го победи Конор Мекгрегор. Интересно беше тоа што и по завршување на борбата, победбикот Хабиб влета во публиката каде сакаше да се тепа и со оние кои беа во таборот на Ирецот.

Вжештената атмосфера продолжи и меѓу навивачите на двајцата борби. Плицијата во  Лас Вегас има евидентирано неколку нарушувања на јавниот ред и мир поради спектаклот во УФЦ 229. Тепање имало на трибините, пред салата, но и низ улиците во близина на местото каде што се оддржа борбата. За среќа, засега нема информации за потешко повредени.

https://twitter.com/MourinhoMindset/status/1048810506667134977

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести