ПО ПОРАЗОТ ОД ВАРДАР: Во Рајн Некар „плачат“ поради судењето

Германскиот вицепрвак Рајн Некар по шести пат во деветиот меч е поразен од Вардар. Германците едноставно стануваат редовни „пациенти“ на македонскиот првак, но и покрај таквиот факт, тренерот на Рајн Некар, Николај Јакобсен вината ја бара кај судиите.

„Разочарани сме дека не победивме. Честитки за Вардар и Парондо. Клучен момент на мечот беше почетокот на второто полувреме кога направивме премногу грешки. Потоа беше тешко да играме и против судиите. Тие не ни дадоа шанса да победиме во Скопје“, рече Јакобсен веднаш по поразот на Рајн Некар во Скопје од Вардар.

- Оглас -

Најнови вести