Победа продолжува номадски, го чека Вардар во Штип

Прилепска Победа продолжува во номадски стил, со преселба од град во град, од стадион на стадион, а дербито од осмото коло против Вардар ќе го игра во Штип.

Утре прилепчани ќе мораат да патуваат до Штип, поради зафатеност на стадионот во Битола. Под Тумбе кафе ќе игра Пелистер против Гостивар, во меч од втората лига, па Победа мора да го пречека Вардар на стадионот „Под Исар“.

Претходно поради запустеност на градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп, Победа има играно како домаќин во Охрид, потоа и на стадионот во Могила, во Турново и во Битола.

Мечот ќе се игра утре од 15 часот.

- Оглас -

Најнови вести