Почнаа тренерските смени, си замина и Грнев од Брегалница

По неочекуваниот пораз во Радовиш од Детонит, оставка на позицијата тренер на Брегалница си поднесе Емил Грнев. Во Штип најавуваат дека тоа е само почеток на оставките во штипскиот второлигаш, а прв си замина тренерот.

„Ја превземам одговосноста за слабите резултати на Брегалница и како морален чин си заминувам. И посакувам на Брегалница успеси во иднина“, изјави Грнев.

Пред него и во прволигашката конкуренција имаше оставки, од Јетон Беќири во Ренова, а вчера и од Жикица Тасевски кој го напушти кормилото на Силекс.

- Оглас -

Најнови вести