Полјаците одлучија: Крај на сезоната, прогласен е и шампионoт

Кјелце е староновиот ракометен шампион во Полска.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *