Половина час за Адеми, лошо дерби меѓу Хајдук и Динамо

Хајдук и Динамо Загреб одиграа скромно дерби во Хрватска, а мечот заврши без голови пред повеќе од 20 илјади гледачи на Пољуд.

Повеќе од половина час за гостите од Загреб играше и нашиот репрезентативец Аријан Адеми, откако влезе во игра во 61. минута. Тој беше повреден, а се врати пред некое коло и се повеќе игра што е добра вест и за нашата репрезентација пред продолжението на Лигата на Нации.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести