Поранешниот претседател на Косово ќе го купи Манчестер јунајтед?!

Бизнисменот Беџет Пацоли, кој во минатото беше и претседател на Косово, заинтересиран е за купување на фудбалскиот клуб Манчестер јунајтед.

Фамилија Глејзер од САД реши да го продаде Јунајтед за 5 милијарди фунти, а Пацоли најави дека ќе ја разгледа можноста. Богатството на 71-годишниот Пацоли му е проценето од „Форбс“ на 1 милијарда евра, но има моќни и богати соработници во Вашингтон и Москва кои би можеле да му помогнат.

- Оглас -

Најнови вести