Поставен нов македонски рекорд во скок со стап, стариот беше уште од далечната 1969 година (Видео)

Македонија има нов рекорд во скок со стап во сала кој сега изнесува 3.65 метри.

Рекордер е Огнен Стефановски, кој само со неколку месеци тренинг во една од неговите нови дисциплини успеа да го собори еден од најстарите национални рекорди кој датираше уште од далечната 1969 година.

Видеото од скокот на Стефановски може да се погледне во коментар на објавата на „Фејсбук“ на Атлетската федерација на Македонија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести