Прогнозерите повеќе му веруваат на Интер отколку на Милан

Помина половина од времето за прогнозирање за третото коло сезонава на бесплатната игра на Sport Life, Спортска прогноза, а мнозинството играчи кои досега се изјаснија, за најголем дел од мечевите од основната понуда имаат свои фаворити.

Прв меч во Среќната 13-ка е дуелот на Јувентус со Лацио, средба која почнува в сабота, во 15 часот и тоа е крајниот термин до кој може да се типува. Инаку, за ова италијанско дерби дури 83,56% од играчите прогнозираат кец, а само 4,1 отсто веруваат во победа на Лацијалите.

Од гостинските екипи, најголем фаворит на прогнозерите е Атлетико Мадрид, кој оди кај Валенсија на „Местаља“, а над 70 отсто играчи типуваат гостинска победа и на Ајнтрахт против Бохум.

Како и во минатата сезона, за погодена 13-ка подарокот сами си го бирате.

Изборот е меѓу трите понудени варијанти:

Смарт ТВ самсунг 55” 4K,

Xiaomi електричен тротинет и

Сони плејстејшн 5.

Подароци има и за прогнозерите што ќе утнат еден пар, им следува ваучер од 1.000 денари во Sport Life, а тие со две утки добиваат ваучер од 500 денари.

Прифатете го предизвикот и бидете во трка за добивање примамливи подароци!

- Оглас -

Најнови вести